Wczytywanie.
Proszę czekać.

Menu

(42) 207 73 39

opus@opus.org.pl

Aktualności

StartAktualności
StartAktualności

Nowy konkurs - mikrogranty w Łodzi

dnia 22 Sty, 2018 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Magdalena Pilarska-Jędrzejczak

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS  ogłasza konkurs na Mikrodziałania.

Środkami w wysokości od 1500 zł do 5000 zł wspieramy łódzkie organizacji pozarządowe nieprowadzące działalności gospodarczej lub odpłatnej, ale planujących ekonomizację oraz grupy nieformalny planujące rejestrację w formie stowarzyszenia/fundacji z działalnością odpłatną lub gospodarczą.

Grant może być  przeznaczony na pokrycie kosztów rozwoju instytucjonalnego grupy nieformalnej lub organizacji – szkolenia zespołu/kadry,  zakup sprzętu, zrealizowania działań (np. warsztatów) jako pilotażowych działań budujących doświadczenie organizacji w obszarze działalności ekonomicznej, usługi promocyjne i marketingowe i in.

Okres realizacji działań w projekcie to max. 10 miesięcy – od  01.03.18 r. do 31.12.18 r.

Wnioski składane są wyłącznie drogą mailową na adres apakowska@opus.org.pl. 

Dodatkowych informacji na temat konkursu można uzyskać w siedzibie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, ul. Narutowicza 8/10  90-135 Łódź, tel. (42) 207 73 39; 509 899 449; fax: (42) 207 73 38), poprzez umówienie się z wyprzedzeniem na spotkanie doradcze, mailowo lub telefonicznie.

Osoby do kontaktu:

Agnieszka Furmaniak afurmaniak@opus.org.pl

Wioletta Gawrońska wgawronska@opus.org.pl

Magdalena Mirys mmirys@opus.org.pl

Krzysztof Smug ksmug@opus.org.pl.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Oś priorytetowa IX: Włączenie społeczne, Działanie 9.3 Rozwój ekonomii społecznej w regionie, Poddziałanie 9.3.1 Miejsca pracy w sektorze ekonomii społecznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020)

ulotka grant nabór łodź

 

Czytaj dalej

Oferta OWES REGION - Dotacje na miejsca pracy

dnia 18 Sty, 2018 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Magdalena Pilarska-Jędrzejczak

Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w powiatach: radomszczańkim, pajęczańskim, wieluński, wieruszowskim, sieradzkim, bełchatowskim, piortkowskim i Mieście Piotrków, jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. W ramach projektu "OWES wsparcie rozwoju ES 2018-2020" oferujemy dotacje na tworzenie miejsc pracy. Nabór zostanie ogłoszony na stronie www.opus.org.pl w pierwszym kwartale 2018r. 

Kontakt do doradców/animatorów z podziałem na regiony:

dotacje na miejsca pracy nowe 

Czytaj dalej

Coworking i mikrogranty dla grup i ngo z Łodzi - spotkanie

dnia 10 Sty, 2018 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Magdalena Pilarska-Jędrzejczak

Chcesz zaplanować rozwój swojej organizacji? Jesteś zainteresowany bezpłatnym miejscem do realizacji swoich pomysłów? A może chciałbyś zdobyć mikrogrant, który ułatwi ci uruchomienie organizacji z działalnością odpłatną lub gospodarczą? 

Zapraszamy przedstawicieli łódzkich grup nieformalnych i organizacji pozarządowych bez działalności odpłatnej i gospodarczej na spotkanie informacyjne. 

Gdzie: Łódzkie Centrum Obywatelskie, ul. Narutowicza 8/10 w Łodzi, sala konferencyjna 
Kiedy: 16 stycznia 2018r., godz. 17.00 

Na formularze zgłoszeniowe czekamy do 15 stycznia 2018r. -https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3zoFOVgb6Lrr0uAIRZPUucJ6vM9fLINXJSoQ3L3OVz-mv8A/viewform?usp=sf_link

mikrogrant

Czytaj dalej

Regionalne Forum Podmiotów Ekonomii Społecznej

dnia 22 Lis, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Magdalena Pilarska-Jędrzejczak

W imieniu Regionalnego  Centrum Polityki Społecznej w Łodzi na Regionalne Forum Podmiotów Ekonomii Społecznej.

Kiedy: 8 grudnia 2017 roku

Gdzie: w siedzibie Instytutu Europejskiego w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 262/264 

Dla kogo: wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli Podmiotów Ekonomii Społecznej (PES) oraz otoczenia (jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli sektora biznesu i nauki) z terenu województwa łódzkiego.

Cel: wzmacnienie  Podmiotów Ekonomii Społecznej poprzez zwiększanie widoczności ich produktów i usług, co ma kluczowe znaczenie dla wzrostu ilości miejsc pracy w sektorze ekonomii społecznej. W trakcie spotkania zostaną wręczone certyfikaty Znaku Promocyjnego Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny”. Znak „Zakup Prospołeczny” jest wspólną marką wyróżniającą podmioty ekonomii społecznej. Posiadanie Znaku Promocyjnego Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” będzie wyróżniać jednostki spośród PES działających na terenie województwa łódzkiego. Przyznanie znaku to wynik dbałości o stałe umocnienie rangi i wizerunku PES jako symbolu usług i produktów o najwyższej jakości, wykonywanych z wykorzystaniem potencjału społecznego.

Zgłoszenia:  prosimy o przesłanie forumlarz zgłoszeniowy faxem 42 203 48 17 lub na adres mailowy rekrutacja.es@rcpslodz.pl, najpóźniej do dnia 04.12.2017 r.

Kontakt: Wszelkie pytania w przedmiotowej sprawie proszę kierować do Wydziału ds. Pomocy i Integracji Społecznej tel. 42 203 48 28 lub 42 203 48 29, kontakt mailowy: a.bogusz@rcpslodz.pl, p.pietrzak@rcpslodz.pl

 

Czytaj dalej

Nowa siedziba Centrum OPUS

dnia 15 Lis, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Magdalena Pilarska-Jędrzejczak

Od 20 listopada br. zapraszamy do naszej nowej siedziby na ul. Narutowicza 8/10 (budynek po byłym Empiku). Biuro Centrum OPUS znajdą Państwo na pierwszym piętrze. Prosimy kierować się do pierwszego pokoju po lewej stronie od schodów.

W budynku nadal trwa remont. Już niedługo, druga cześć korytarza zmieni się w przestrzeń coworkingową! Śledźcie uważnie naszą stronę oraz fb, bo już niedługo podzielimy się z wami informacją na temat nowej odsłony Łódzkiego Centrum Obywatelskiego oraz zasadami funkcjonowania coworkingu w ŁCO. 

Do końca tygodnia kontakt z nami może być utrudniony. Prosimy kontaktować się bezpośrednio z doradcami lub koordynatorami bądź z biurem – 509 899 449.

Numer stacjonarny jest tymczasowo nieaktywny. Za utrudnienia przepraszamy. 

Czytaj dalej

Przeprowadzka

dnia 06 Lis, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Magdalena Pilarska-Jędrzejczak

W związku ze zmianą siedziby, w dniach 9-20 listopada kontakt z nami będzie utrudniony. Od 9 listopada nasz numer stacjonarny będzie tymczasowo wyłączony. W tym czasie prosimy dzwonić pod numer 509 899 449. W okresie od 10 do 14 listopada nasze biuro na Pl. Wolności będzie nieczynne. Od 20 listopada zapraszamy sercedcznie do naszej nowej siedzimy - Narutowicza 8/10. 

Czytaj dalej

Wyniki małych grantów "Łódź akademicka"

dnia 03 Paź, 2017 in Łódź Akademicka przez Maria Nowakowska

Bardzo dziękujemy za pracę, którą włożyliście Państwo w przygotowanie wniosków aplikacyjnych w konkursie na małe granty Łodzi Akademickiej. W wyniku posiedzenia komisji oceny wniosków dofinansowane zostały następujące projekty:

1. Spółdzielnia Socjalna ODBLASK - 4000 zł

2. Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK - 4000 zł

3. Stowarzyszenie Pola Designu - 4000 zł

4. Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów PWSFTviT - 3991 zł

5. Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich - 4000 zł

Pozostałe 2 wnioski nie otrzymały dofinansowania. 

Kibicujemy wnioskodawcom w następnych konkursach grantowych!

Łódź Kreuje

Czytaj dalej