Wczytywanie.
Proszę czekać.

Menu

42 231-31-01

opus@opus.org.pl

Aktualności

StartAktualności
StartAktualności

Stryków - znamy wyniki konkursu!

dnia 19 Lip, 2017 in Grant na lepszy start przez Maria Nowakowska

Prezentujemy listę rankingową laureatów konkursu „Program mikrograntów na realizację inicjatyw lokalnych mieszkańców Gminy Stryków”.

W konkursie wpłynęło 15 wniosków, z czego 14 otrzymało pozytywną ocenę formalną a 1 został oceniony negatywnie. Wszystkie wnioski skierowane do oceny merytorycznej zostały ocenione pozytywnie, w tym 11 projektów skierowano do dofinansowania. Jednocześnie z radością informujemy, że ze względu na wysoki poziom merytoryczny projektów zwiększono pulę środków przeznaczonych na dofinansowanie z 30.000 zł do 33.000 zł.

Wszystkich przyszłych realizatorów oraz przedstawicieli organizacji wspierających zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 24 lipca (poniedziałek) o godzinie 9.00 w Urzędzie Gminy. Przedmiotem spotkania będzie prawidłowe prowadzenie dokumentacji merytorycznej i finansowej oraz zasady sprawozdawczości i promocji.

baner tło grant Stryków wyszycie

Czytaj dalej

Sokolniki - nabór ciągły

dnia 19 Lip, 2017 in Grant na lepszy start przez Maria Nowakowska

UWAGA! MIESZKAŃCY GMINY SOKOLNIKI!

Centrum OPUS realizator Programu Mikrograntów na realizację inicjatyw lokalnych mieszkańców gminy Sokolniki ogłasza nabór ciągły - do wyczerpania środków - wniosków na Konkurs w ramach ww Programu.

Szczegóły Konkursu, Regulamin i formularze wniosków do pobrania ze stron www.opus.org.pl i strony Gminy Sokolniki.

Najbliższe posiedzenie Komisji Oceny Wniosków 25 lipca 2017 roku, co oznacza, że wnioski należy składać do dnia 24 lipca 2017 roku.

Następne posiedzenie Komisji Oceny Wniosków planowane jest na 22 sierpnia 2017 roku, czyli wnioski nalezy składac do dnia 21 sierpnia 2017 roku.

Działania planowane w ramach realizacji muszą skończyc się do 15 października 2017 roku.

WNIOSKI SKŁADAMY: 1. W formie papierowej w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach, ul. Parkowa 1, 98-420 Sokolniki, sala nr 2

2. W wersji elektronicznej (pdf lub skan) na adres opus@opus.org.pl

 

Naglowek Sokolniki NOWY

Czytaj dalej

Do 5000 zł na założenie i pierwsze działania Twojej organizacji

dnia 10 Lip, 2017 in OWES Łódź przez Maria Nowakowska

Zapraszamy do trzeciej edycji konkursu "OWES na lepszy start - Miasto Łódź", który wspiera grupy aktywistów (minimum 3 pełnoletnie osoby) w tworzeniu ich własnej organizacji. W ramach konkursu walczycie o granty od 1500 do 5000 zł i o 5 miesięcy opieki tutorskiej. W załączeniu prezentujemy Wam dokumenty aplikacyjne. Wniosek o dofinansowanie przesyłajcie w formacie PDF lub DOC na adres mnowakowska@opus.org.pl. Pod tym samym adresem możecie umówić się na doradztwo w sprawie złożenia wniosku.

Wniosek o dotację

Regulamin konkursu

Karta oceny formalnej

Karta oceny merytorycznej

 

Czytaj dalej

Wyniki w konkursie "Łódź Akademicka"

dnia 29 Cze, 2017 in Łódź Akademicka przez Maria Nowakowska

Na ten dzień z zapartym tchem czekały środowiska akademickie Łodzi! Publikujemy listę rankingową konkursu "Łódź Akademicka". Wszystkim dofinansowanym podmiotom gratulujemy, a pozostalym dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie projektów. W zwycięskim gronie znalazło się 9 ofert o rozmaitym charakterze - od rozwoju i promocji twórczości studentów łodzkich uczelni artystycznych, przez konferencję o prawach zwierząt po... maraton szycia chirurgicznego. 

Z dofinansowanymi podmiotami skontaktujemy się do poniedziałku, przekażemy im też mailowo informację o spotkaniu z grantobiorcami oraz umowy do wydrukowania i podpisu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Marią Nowakowską (mnowakowska@opus.org.pl).

Wyniki oceny formalnej

Wyniki oceny merytorycznej

 

grafika BOI

Czytaj dalej

OWES Region - Szkolenia i Staże - znamy wyniki

dnia 26 Cze, 2017 in OWES region przez Maria Nowakowska

W wyniku weryfikacji formularzy zgłoszeniowych przesłanych w odpowiedzi na ogłoszenie pt. "Staż lub szkolenie dla pracowników Podmiotów Ekonomii Społecznej prowadzących działalność ekonomiczną", informujemy, iż czerty podmioty uzyskały dofiansowanie:

1. Fundacja Dobrych Pomysłów - Szkolenie

2. Fundacja Idee Społeczne - Szkolenie

3. Spółdzielnia Socjalna Green Service - Szkolenie

4. Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych Koniczynka - Staż

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej