Wczytywanie.
Proszę czekać.

Menu

42 231-31-01

opus@opus.org.pl

Aktualności

StartAktualności
StartAktualności

SULMIERZYCE - szkolenie: "Tworzenie organizacji pozarządowej z działalnością ekonomiczną"

dnia 11 Wrz, 2017 in OWES region przez Maria Nowakowska

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Tworzenie organizacji pozarządowej z działalnością ekonomiczną”. Odbędzie się ono w terminie 18 września 2017r., w godzinach 11:00 – 19:00 w Urządzie Gminy Sulmierzyce, ul. Urzędowa 1, 98-338 Sulmierzyce (sala konferencyjna).

Szkolenie skierowane jest do:

- przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń nie prowadzących działalności ekonomicznej,

- grup nieformalnych

- aktywistów indywidualnych zainteresowanych utworzeniem organizacji z działalnością ekonomiczną.

Uczestnikom szkolenia zostaną zapewnione materiały szkoleniowe oraz catering. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w linku poniżej i dostarczyć go osobiście lub przesłać drogą mailową na adres: mstepien@opus.org.pl;

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod linkiem.

Czytaj dalej

RADOMSKO - szkolenie "Źródła finansowania podmiotu ekonomii społecznej"

dnia 11 Wrz, 2017 in OWES region przez Maria Nowakowska

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Źródła finansowania podmiotu ekonomii społecznej”, które odbędzie się 19 września 2017r., w godzinach 12:00 – 20:00 w Urzędzie Miasta w Radomsku, ul. Tysiąclecia 5, w sali konferencyjnej.

Szkolenie skierowane jest do:

- przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń nie prowadzących działalności ekonomicznej,

- grup nieformalnych

- aktywistów indywidualnych zainteresowanych utworzeniem organizacji z działalnością ekonomiczną.

Uczestnikom szkolenia zostaną zapewnione materiały szkoleniowe oraz catering. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w linku poniżej i dostarczyć go osobiście lub przesłać drogą mailową na adres: mstepien@opus.org.pl.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w linku

Czytaj dalej

Bełchatów - spotkanie: LOTERIE FANTOWE, ZBIÓRKI PUBLICZNE

dnia 05 Wrz, 2017 in OWES region przez Maria Nowakowska

Miło jest nam poinformować Państwa o zbliżającym się spotkaniu edukacyjno-doradczym, które zostanie poświęcone kwestiom organizacji loterii i zbiórek publicznych. Poprawnie przeprowadzone loterie fantowe i zbiórki publiczne są dla organizacji szansą na zdobycie brakujących środków oraz sfinansowanie zaplanowanych działań.

Jednakże niezgłoszenie ww. przedsięwzięć stanowi przestępstwo skarbowe, zagrożone karą grzywny przewidzianą w Kodeksie Karnym Skarbowym. Należy pamiętać, że przeprowadzając loterię czy zbiórkę niezgodnie z przepisami, możemy nie tylko stracić zebrane środki, ale również narazić się na konsekwencje prawno-finansowe.

A zatem jakie formalności musi dopełnić organizacja, by zapobiec takiej sytuacji? Jak zgłosić zbiórkę publiczną w 10 min.? Na co zwrócić uwagę i kiedy się rozliczyć? Te i inne niezbędne informacje uzyskacie Państwo na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 26 września w godz. 16:00 – 18:00 w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 96.

Kwestie dotyczące loterii i zbiórek publicznych przedstawi Państwu ekspertka Centrum OPUS – Katarzyna Książczak. Serdecznie zapraszamy! Osoby chętne do udziału w spotkaniu prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 22 września. Zgłoszenia zawierające nazwę organizacji oraz imiona i nazwiska uczestników można przesyłać na adres: nmilewska@opus.org.pl

Czytaj dalej

Rusza kolejna edycja "Masz głos"!

dnia 05 Wrz, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Maria Nowakowska

Po raz kolejny rozpoczynamy nabór do akcji Masz Głos, która jest ogólnopolską akcją angażującą mieszkańców i mieszkanki oraz władze lokalne do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym.

Organizowana jest, aby włączać mieszkańców i mieszkanki w życie publiczne, zachęcać do działania i pokazywać, że mogą być współodpowiedzialni za losy swojej gminy.

Od 2002 roku akcja objęła 680 (27 %) gmin w całej Polsce. Wzięło w niej udział 2260 uczestników.

Zapraszamy do udziału w akcji Masz Głos oraz w bezpłatnych szkoleniach, które odbędą się w całej Polsce.

Szkolenia są otwarte – aby wziąć w nich udział, nie trzeba dołączać do akcji. Podczas szkoleń uczestnicy będą mogli zdobyć merytoryczną wiedzę o tym jak prowadzić działania lokalne, a także dowiedzieć się więcej o akcji, poznać jej koordynatorów.

Harmonogram szkoleń można znaleźć pod linkiem: https://www.maszglos.pl/szkolenia-wojewodzkie/. Zachęcamy również do przekazania tego zaproszenia organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym, które mogłyby być zainteresowane udziałem w akcji i/lub szkoleniach.

Co daje udział w akcji Masz Głos?

- Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, np. w planowaniu i realizacji działań

- Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej)

- Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski

- Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami i władzami oraz w kontaktach z mediami

- Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne Szansę na zdobycie minigrantu

- Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd wspólnie z władzami lokalnymi i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie.

Aby zacząć działać należy do 30 września zarejestrować się na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji. Udział w akcji jest bezpłatny. Więcej informacji na www.maszglos.pl.

plakatmaszglos

Czytaj dalej

Łódź akademicka - nabór małych grantów

dnia 31 Sie, 2017 in Łódź Akademicka przez Maria Nowakowska

Uwaga, przedłużyliśmy nabór wniosków do 25.09!

Pozostałe informacje pozostają bez zmian:

Uwaga, ogłaszamy dodatkowy nabór w konkursie Łódź akademicka! Tym razem na celowniku są małe granty - od 1 000 do 4 000 zł. 

Nabór planujemy od 4.09 do 18.09.2017 r. - przez serwis Witkac.pl. Działania można realizować od 1.10.17 do 15.11.17. Ogłoszenie wyników najpóźniej 29.09.17, ale postaramy się wcześniej.

Konieczny jest wkład własny finansowy w wysokości 10%. Wykluczone są wnioski będące kontynuacją działań w projektach dofinansowanych w pierwszej edycji konkursu.

Informacje o konkursie i wszystkie dokumenty (regulamin, karty oceny formalnej i merytorycnej, wzór umowy i sprawozdania oraz sam wniosek)dostępne są poniżej oraz w serwisie Witkac.pl, przez który należy aplikować o środki w konkursie.

Regulamin

Karta oceny formalnej

Karta oceny merytorycznej

Wzór wniosku

Wzór umowy

Wzór sprawozdania

Dodatkowych informacji udziela koordynatorka projektu - Maria Nowakowska (mnowakowska@opus.org.pl).

 

Czytaj dalej

Uwaga Kutno! Nowe godziny pracy biura

dnia 24 Sie, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Maria Nowakowska

Informujemy klientów Biura Centrum Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Lokalnych w Kutnie, iż od dnia 01 września 2017 roku ulegają zmianie godziny pracy biura w piątki.

Od 01.09.2017 w każdy piątek biuro COPiIL w Kutnie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11 pok. nr 2 czynne będzie w godzinach od 13.00 – 18.00.

W pozostałe dni tj. od wtorku do czwartku godziny pracy biura COPiIL pozostają niezmienne od 9.00 -14.00.

 

Czytaj dalej