Wczytywanie.
Proszę czekać.

Menu

42 231-31-01

opus@opus.org.pl

Aktualności

StartAktualności
StartAktualności

Program mikrodziałań dla Rzgowa

dnia 24 Kwi, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Maria Nowakowska

ZDOBĄDŹ DO 3000 ZŁ! - skorzystaj z „Programu mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców” gminy Rzgów!

24 kwietnia 2017 roku startuje konkurs na realizację inicjatyw lokalnych w ramach „Programu mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców ” skierowany do społeczników i organizacji pozarządowych działających na rzecz Gminy Rzgów.

O JAKIE GRANTY MOŻEMY APLIKOWAĆ?

W ramach „Programu mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców” organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe mogą starć się o mikrodotacje i środki na wsparcie lokalnych przedsięwzięć w wysokości od 1000 zł do 3000 zł!

JAKIE INICJATYWY MOŻNA PODEJMOWAĆ?

Celem „Programu mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców” i konkursu jest zwiększenie społecznej aktywności mieszkańców gminy Rzgów poprzez realizację inicjatyw lokalnych. Dlatego realizatorzy Programu: Gmina Rzgów, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Rada Organizacji Pozarządowych Woj. Łódzkiego premiować będą inicjatywy oddolne wspierające, wzmacniające lub rozwijające lokalną społeczność, budujące lokalną tożsamość, promujące gminną kulturę, twórców, dziedzictwo i historię, dotyczące organizacji wydarzeń sportowych, krajoznawczych lub edukacyjnych, zwiększających wiedzę o atrakcjach turystycznych gminy i regionu. Przez cały czas trwania konkursu jego uczestnicy mogą liczyć na pomoc doradców i animatorów. Już na etapie składania wniosków (od 24 kwietnia) uruchomiony zostanie mobilny punkt informacyjno-doradczy, dzięki któremu będzie można uzyskać wsparcie doradcze (osobiste, telefoniczne lub mailowe).

DLA KOGO KONKURS?

Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe z Gminy Rzgów działające na rzecz Gminy Rzgów oraz grupy nieformalne i samopomocowe mieszkańców Gminy.

CZAS REALIZACJI DZIAŁAŃ: 20.05.2017 – 17.11.2017

JAK ZDOBYĆ GRANT?

Wnioski składane będą na formularzach papierowych wniosków udostępnionych na stronach www organizatorów, na których znajda się również szczegółowe informacje o konkursie: Regulamin KonkursuWzór sprawozdania, Wniosek dla grupy na założenie organizacji, Wniosek składany przez grupę nieformalną z organizacją, Wniosek dla organizacji pozarządowej

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 24.04.2017 do 8.05.2017

 

 

Czytaj dalej

Grantobiorcy na Złotnie - ważne dokumenty

dnia 20 Kwi, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Maria Nowakowska

Nabory w naszym konkursie na Złotnie otworzyliśmy wczoraj. W związku z tym prezentujemy kluczowe dokumenty dla projektu - ogłoszenie o naborze, regulamin i instrukcję aplikowania. Jeżeli cokolwiek sprawi Wam problemy - piszcie do koordynatorki projektu, Jolanty Woźnickiej (jwoznicka@opus.org.pl). Pamiętajcie, że wnioski składamy tylko przez Witkac.pl.

17522887 1688838014460013 6289719363797628764 n

Czytaj dalej

Małe granty dla Złotna!

dnia 05 Kwi, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Maria Nowakowska

„Złotno jest fajne” głosi nazwa jednego z profili na portalu społecznościowym. I chyba sporo w tym prawdy, skoro mieszkanki i mieszkańcy Łodzi w budżecie obywatelskim zdecydowali się poprzeć realizację zadania „Moje Osiedle - Moi Sąsiedzi. Animacja i wsparcie realizacji inicjatyw sąsiedzkich na terenie osiedla Złotno”.

Co jest ciekawego na Złotnie? Pokażmy innym osiedlom w Łodzi, jaki potencjał, jakie inicjatywy, jakie ciekawostki kryje ten kawałek Łodzi. Centrum OPUS na zlecenie Miasta Łodzi rozpoczyna realizację projektu, w ramach którego proponujemy mieszkankom i mieszkańcom, osobom aktywnym, osobom, które chcą zrobić coś na Złotnie, albo dla Złotna wspólne spotkania, planowanie działań i środki na realizację inicjatyw sąsiedzkich.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

1. POZNAJMY I POLICZMY SIĘ. Przede wszystkim liczymy na aktywność osób mieszkających na Złotnie oraz tych, którzy realizują tam już swoje działania. Zapraszamy do kontaktu z nami stowarzyszenia, fundacje oraz grupy nieformalne. Masz pomysł? Szukasz partnerów? Chcesz poznać innych aktywnych? Chcesz zrobić coś wspólnie z sąsiadami, przyjaciółmi? Głównym kryterium jest chęć zrealizowania swoich działań na Złotnie, z mieszkańcami Złotna. Napisz do nas, spotkajmy się i wspólnie szukajmy sprzymierzeńców, łączmy nasze potencjały, planujmy partnerskie przedsięwzięcia. A okazją do tego będą warsztaty, a potem konkurs grantowy. Chcesz być na bieżąco, zostaw nam swoje namiary wpisując się tutaj.

2. ZAPLANUJ DZIAŁANIA Spotkajmy się na warsztatach, podczas których zaplanujemy wspólne działania, poznamy strukturę projektu oraz zasady przyznawania mikro-grantów. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach do wyboru: 22 kwietnia, w godz. 10.00 - 13.00 lub 27 kwietnia, godz. 17.00 - 20.00 Na warsztaty możesz zgłosić się za pośrednictwem formularza. Jeśli nie możesz wziąć udział w warsztacie, możesz spotkać się z naszymi doradczyniami i doradcami indywidualnie.

3. ZREALIZUJ WŁASNĄ INICJATYWĘ W drugiej połowie kwietnia ogłosimy konkurs grantowy. Rozdamy 60 000,00zł na inicjatywy od 500,00 do 2000zł. Całe lato i jesień na Złotnie będzie można realizować różne działania społeczne, kulturalne, sportowe, edukacyjne, środowiskowe, dla dzieci, dla dorosłych, dla osób starszych, dla sąsiadów… Jednym słowem: jeśli masz pomysł, który włączy w działanie mieszkanki i mieszkańców Złotna, włącz się w działania, a potem złóż wniosek. Szczegóły konkursu będą dostępne na stronie www.opus.org.pl i na naszym Facebooku.

Osoby do kontaktu: Jolanta Woźnicka - jwoznicka@opus.org.pl

Anna Sikorska - Prykowska - asikorska@opus.org.pl

Zadanie realizowane w ramach współpracy z Miastem Łódź, jako zadanie zlecone organizacji pozarządowej z środków Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj dalej

Wygraj do 5000 zł! konkurs: „GRANT NA LEPSZY START 2017”

dnia 29 Mar, 2017 in Grant na lepszy start przez Magdalena Pilarska-Jędrzejczak

KONKURS „GRANT NA LEPSZY START 2017”

10 kwietnia 2017 roku rozpocznie się nabór wniosków w ramach Grantu na lepszy start 2017. Już dziś zapoznaj się dokumentacją konkursową i skorzystaj z bezpłatnego doradztwa

O JAKIE GRANTY MOŻEMY APLIKOWAĆ?

Mikrodotacje dla organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych) oraz środki na wsparcie lokalnych przedsięwzięć grup nieformalnych i samopomocowych w wysokości od 500 do 5000 zł!

CO MOŻNA ZROBIĆ?

Dopuszczalne typy projektów:

  • projekt lokalnego przedsięwzięcia/inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej
  • projekt samopomocowy skierowany do zamkniętej nieformalnej grupy odbiorców
  • projekt na założenie nowej organizacji pozarządowej
  • projekt na rozwój młodej organizacji  pozarządowej

Celem konkursu jest zwiększenie społecznej aktywności mieszkańców województwa łódzkiego. Organizatorami konkursu są Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego. Przez cały czas trwania konkursu jego uczestnicy – realizatorzy mogą liczyć na pomoc doradców i animatorów.

DLA KOGO KONKURS?

Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu województwa łódzkiego zarejestrowane nie wcześniej niż 30 miesięcy przed datą ogłoszenia konkursu (10.04.2017) oraz grupy nieformalne i samopomocowe (co najmniej 3 osoby).

CZAS REALIZACJI DZIAŁAŃ:

15.05.2017 – 08.12.2017

JAK ZDOBYĆ GRANT?

Wnioski będzie można składać za pośrednictwem platformy internetowej https://www.witkac.pl/strona.

Na stronie Grant na lepszy start 2017 http://www.grantnalepszystart.pl/znajdują się dodatkowe informacje o konkursie: Regulamin konkursu, Wzór wniosku o dofinansowanie, Karty Ocen, Wzór sprawozdania.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

10.04.2017 do 24.04.2017

________________________

www.grantnalepszystart.pl

Kontakt do operatorów:

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS

Pl. Wolności 2, 91-415 Łódź, tel. (42) 231-31-01, opus@opus.org.pl

Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego

Ul. Wólczańska 51, 90-608 Łódź,

rada@rada-lodzkie.org.pl

Czytaj dalej

Powiedz czego chcesz - Widzewskie Domy Kultury zapraszają mieszkańców!

dnia 21 Mar, 2017 in Aktualności ogólne i organizacyjne przez Maria Nowakowska

Czy myślałeś/aś kiedyś o tym, jak w ciekawy sposób spędzać czas w okolicy?

Znasz pasjonatów, którzy chcieliby podzielić się swoją pasją, a może sam/a kimś takim jesteś?

Chciałbyś/abyś, by w sąsiedztwie więcej się działo?

Jeżeli na choćby jedno pytanie odpowiedziałeś tak – świetnie, mamy coś dla Ciebie! Trzy lokalne ośrodki kultury – „Ariadna”, „502” i „Widok” – wychodzą naprzeciw mieszkańcom, chcąc poznać ich marzenia, talenty i potrzeby kulturalne. Temu właśnie służy ankieta, dzięki której możesz opowiedzieć o swoich pomysłach i odczuciach, dotyczących form spędzania czasu wolnego. Oprócz ankiety zaplanowano spotkania z mieszkańcami - pierwsze z nich już w tym tygodniu (daty i miejsca znajdziesz na plakacie poniżej).

Wkrótce ogłoszony zostanie konkurs, w którym do dyspozycji mieszkańców będą małe granty na realizację – we współpracy z domami kultury – rozmaitych wydarzeń. Zapraszamy do wypełnienia ankiety, która pomoże lepiej przygotować jego zasady i dowiedzieć się, czego naprawdę potrzebują lokalni aktywiści, czyli co domy kultury mogą zrobić dla Ciebie i co Ty możesz zrobić dla nich.

Ankieta dostępna pod linkiem. Więcej informacji na stronie i Facebooku Widzewskich Domów Kultury.

 

17353606 1373044932763161 1240468926769942868 n

Czytaj dalej

Praca szuka człowieka - coach regionalny

dnia 15 Mar, 2017 in OWES region przez Maria Nowakowska

Centrum OPUS zatrudni doradcę/coacha na umowę o pracę (1/2 etat/um. cywilnoprawna) do projektu „OWES – rozwój ekonomii społecznej”.

Wymagania:

- wykształcenie wyższe kierunkowe

- co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe związane z zakresem zadań na stanowisku

- doświadczenie w pracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami ES, jednostkami samorządu terytorialnego,

- znajomość podstaw prawnych dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych i podmiotów ES,

- umiejętność pracy zespołowej,

- prawo jazdy kat. B, własny samochód.

 

Obowiązki:

- prowadzenie wsparcia doradczego dla 5 grup nieformalnych w zakresie utworzenia podmiotu ES,

- wsparcie doradcze dla grup w zakresie opracowania i realizacji planu rozwoju organizacji, w tym rozwoju planu działań ekonomicznych,

- monitoring realizacji działań w zakresie otrzymanego mikrowsparcia,

- monitroring wydatków w ramach prowadzonego mikrowsparcia,

- usługi prowadzone będę na obszarze powiatów piotrkowskiego, radomszczańskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego, bełchatowskiego. 

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać na adres opus@opus.org.pl do dnia 27 marca 2017 r. godz.14.00.

Prosimy na CV złożyć własnoręcznie podpisane oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum OPUS zawartych w ofercie pracy, niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016,poz.922)."

Kontaktować będziemy się tylko z wybranymi osobami. Data rozpoczęcia pracy do 1 kwietnia 2017 r.

logoowes

Czytaj dalej