Wczytywanie.
Proszę czekać.

Menu

42 231-31-01

opus@opus.org.pl

Wizyta studyjna - weź udział w przygodzie!

StartProjektyEkonomia społecznaOWES regionWizyta studyjna - weź udział w przygodzie!
StartProjektyEkonomia społecznaOWES regionWizyta studyjna - weź udział w przygodzie!

Wizyta studyjna - weź udział w przygodzie!

opublikowano w OWES region przez Maria Nowakowska

30 10, 17

Chcesz zobaczyć jak działają inne PES i wdrożyć ich rozwiązania w swojej organizacji? Chcesz dowiedzieć się jak dobrze współpracować ze swoim samorządem?

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zaprasza na dwudniową wizytę studyjną w dniach 16-17 listopada 2017 r. Podczas wyjazdu odwiedzimy podmioty ekonomii społecznej w Dąbrowie Górniczej. Udział w wizycie studyjnej jest bezpłatny.

 

Kto może wziąć udział w wizycie?

Zapraszamy kadrę zarządzającą, pracowników i wolontariuszy podmiotów ekonomii społecznej (fundacji i stowarzyszeń prowadzących działalność gospodarczą i/lub aktywną działalność odpłatną pożytku publicznego, spółdzielni socjalnych i spółek non profit) z terenu powiatów woj. łódzkiego: bełchatowskiego, wieluńskiego wieruszowskiego, radomszczańskiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego i sieradzkiego.

 

Cel wizyty:

Podczas wizyty studyjnej uczestnicy poznają przykłady dobrych praktyk przedsiębiorczości społecznej i jej włączania w proces rewitalizacji, a także przykłady dobrej współpracy z samorządem.

Spotkają się z następującymi podmiotami ekonomii społecznej: 1. Fundacja Godne Życie 2. Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa 3. Spółdzielnia Socjalna ReAkcja 4. Stowarzyszenie Civitas 5. Stowarzyszenie Wspierania Talentów

Możliwość rozmowy i obserwowania pracy innych podmiotów ekonomii społecznej jest doskonałym sposobem na ulepszenie swojej działalności.

Szczegółowy program wizyty studyjnej (doc)

 

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić się na wizytę studyjną, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (doc) i dostarczyć go do Organizatora do 10 listopada 2017 r.

Formularz można dostarczyć osobiście do siedziby Centrum OPUS (Plac Wolności 2 w Łodzi) lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: ksmug@opus.org.pl.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo do zaproszenie max. 2 osób z jednej organizacji. Im lepiej uargumentujesz, dlaczego właśnie Ty powinnaś/powinieneś z nami pojechać, masz tym większa szansę na zakwalifikowanie się.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: Krzysztof Smug: ksmug@opus.org.pl, tel 725 593 878, 42 231 31 01, Monika Hibner: mhibner@opus.org.pl, tel. 42 231 31 01, 42 632-22-18

 

Ważne dokumenty:

Jeśli po raz pierwszy chcesz skorzystać ze wsparcia Centrum OPUS, zapoznaj się z regulaminem projektu. Wypełnij również formularze uczestnika projektu.

Regulamin udziału w projekcie (pdf)

Formularz Dane instytucji (doc)

Formularz Dane indywidualne (doc)

 

Pomoc de minimis

Usługi dla podmiotów prowadzących działalność ekonomiczną (tj. aktywną działalność odpłatną i/lub posiadające wpis do Rejestru Przedsiębiorców) objęte są udzieleniem pomocy de minimis. Jeśli reprezentujesz taki podmiot, wypełnij formularz informacji i oświadczenie oraz zapoznaj się ze wzorem umowy.

Formularz informacji (xls)

Oświadczenie (doc)

Umowa na usługi objęte udzieleniem pomocy de minimis (doc)

o autorze