Wczytywanie.
Proszę czekać.

Menu

(42) 207 73 39

opus@opus.org.pl

Małe granty dla Złotna!

Małe granty dla Złotna!

opublikowano w Aktualności ogólne i organizacyjne przez Maria Nowakowska

05 04, 17

„Złotno jest fajne” głosi nazwa jednego z profili na portalu społecznościowym. I chyba sporo w tym prawdy, skoro mieszkanki i mieszkańcy Łodzi w budżecie obywatelskim zdecydowali się poprzeć realizację zadania „Moje Osiedle - Moi Sąsiedzi. Animacja i wsparcie realizacji inicjatyw sąsiedzkich na terenie osiedla Złotno”.

Co jest ciekawego na Złotnie? Pokażmy innym osiedlom w Łodzi, jaki potencjał, jakie inicjatywy, jakie ciekawostki kryje ten kawałek Łodzi. Centrum OPUS na zlecenie Miasta Łodzi rozpoczyna realizację projektu, w ramach którego proponujemy mieszkankom i mieszkańcom, osobom aktywnym, osobom, które chcą zrobić coś na Złotnie, albo dla Złotna wspólne spotkania, planowanie działań i środki na realizację inicjatyw sąsiedzkich.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

1. POZNAJMY I POLICZMY SIĘ. Przede wszystkim liczymy na aktywność osób mieszkających na Złotnie oraz tych, którzy realizują tam już swoje działania. Zapraszamy do kontaktu z nami stowarzyszenia, fundacje oraz grupy nieformalne. Masz pomysł? Szukasz partnerów? Chcesz poznać innych aktywnych? Chcesz zrobić coś wspólnie z sąsiadami, przyjaciółmi? Głównym kryterium jest chęć zrealizowania swoich działań na Złotnie, z mieszkańcami Złotna. Napisz do nas, spotkajmy się i wspólnie szukajmy sprzymierzeńców, łączmy nasze potencjały, planujmy partnerskie przedsięwzięcia. A okazją do tego będą warsztaty, a potem konkurs grantowy. Chcesz być na bieżąco, zostaw nam swoje namiary wpisując się tutaj.

2. ZAPLANUJ DZIAŁANIA Spotkajmy się na warsztatach, podczas których zaplanujemy wspólne działania, poznamy strukturę projektu oraz zasady przyznawania mikro-grantów. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach do wyboru: 22 kwietnia, w godz. 10.00 - 13.00 lub 27 kwietnia, godz. 17.00 - 20.00 Na warsztaty możesz zgłosić się za pośrednictwem formularza. Jeśli nie możesz wziąć udział w warsztacie, możesz spotkać się z naszymi doradczyniami i doradcami indywidualnie.

3. ZREALIZUJ WŁASNĄ INICJATYWĘ W drugiej połowie kwietnia ogłosimy konkurs grantowy. Rozdamy 60 000,00zł na inicjatywy od 500,00 do 2000zł. Całe lato i jesień na Złotnie będzie można realizować różne działania społeczne, kulturalne, sportowe, edukacyjne, środowiskowe, dla dzieci, dla dorosłych, dla osób starszych, dla sąsiadów… Jednym słowem: jeśli masz pomysł, który włączy w działanie mieszkanki i mieszkańców Złotna, włącz się w działania, a potem złóż wniosek. Szczegóły konkursu będą dostępne na stronie www.opus.org.pl i na naszym Facebooku.

Osoby do kontaktu: Jolanta Woźnicka - jwoznicka@opus.org.pl

Anna Sikorska - Prykowska - asikorska@opus.org.pl

Zadanie realizowane w ramach współpracy z Miastem Łódź, jako zadanie zlecone organizacji pozarządowej z środków Budżetu Obywatelskiego.